FANDOMAleks

Aleks - jest dobrym przyjacielem Nikity i jednocześnie jej mechanikiem czy to samochodowym, czy to motocyklowym. Mieszka w Warsie, niedaleko Nikity. Porusza się na wózku, po nieszczęśliwym wypadku z udziałem Nikity i jej ojca. Nikita powtarza, że musiał mieć w rodzinie jakiegoś krasnoluda, bo tworzy prawdziwe dzieła sztuki z samochodów i motocykli. Oczywiście Aleks temu zdecydowanie zaprzecza, twierdząc, że bardzo dobrze wie kim była jego matka, ojca nie znał i znać nie chce.

Wygląd

Przed wypadkiem wyglądał jak typowy wilk - wysoki na ponad 180 centymetrów, brodaty, napakowany testosteronem i umięśniony. Po wypadku nadal zachował krzepkość, siłę i brodę. Jego twarz wygląda jak wyciosana z kamienia, a ciemne lekko siwawe włosy zwykle wiąże rzemieniem w krzywy kucyk.

Historia

Brał on udział w odbiciu Nikity z rąk Ernsta Szalonego w opuszczonej fabryce. Niestety w trakcie bijatyki został on złapany przez Ernsta i "złamany" na kolanie, po czym wyrzucony przez okna. Po uratowaniu przez Dorę, Nikita wróciła do fabryki i pod schodami przeciwpożarowymi znalazła umierającego Aleksa. Wywlokła strzęp człowieka jakim był - pogruchotane nogi i z raną brzucha. Przez strzaskanie odcinku lędźwiowego porusza się na wózku.

Ciekawostki

  • Uważa Nikitę za kogoś o kogo powinien się troszczyć i robi to chętnie, nie szczędząc jej ojcowskich nauk i pouczeń.
  • Zawsze piekli się na swoją przyjaciółkę, kiedy coś "stuka" w jej motocyklu, bądź samochodzie, z oburzeniem pytając "jak możesz tego nie słyszeć?!"
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.