FANDOM


Arsen Aratne – powszechnie znany jako As, to demon należący do dwóch demonicznych rodzin – zamętu oraz gniewu i agresji. Jest sparingpartnerem Dory podczas jej szermierczych treningów w Otchłani.

Jako zaufany przyboczny i prawa ręka Baala, po rebelii w piekle pełni funkcje szpiega na rzecz Karmazynowego Księcia. Również na jego rozkaz badał sprawę zaginięć demonów z urodzenia.

Rodzina

As jest młodszym, przyrodnim bratem Korda, głowy rodziny demonów zamętu, do czego nie lubi się przyznawać. Gdy pokrewieństwo wychodzi na jaw, podkreśla, że są tylko przyrodnim rodzeństwem. Jego matka należała do rodziny demonów zamętu, jego ojcie zaś był demonem gniewu. Pomimo, że temperamentem pasuje bardziej do rodziny matki, on sam niechętnie się z nią identyfikuje, pozwalając sądzić postronnym, że jest demonem gniewu. Prawdopodobnie ma więcej niż jednego brata, jednak inni członkowie jego rodziny nie zostali w książkach przedstawieni.

Wygląd

As nie wygląda jak typowy przedstawiciel demonów zamętu, nie nosi warkoczyków na skroni ani tatuażu z trzech gwiazdek na kości policzkowej. Może to wynikać z faktu, że bardziej identyfikuje się  z demonami gniewu. Ma smoliście czarne włosy do ramion, ostre i drapieżne rysy twarzy oraz czarne jak obsydian oczy. Emanuje męską siłą i ledwie uchwytną, ale zabójczą seksualnością.  Ma ok 185 cm wzrostu, ale nie przytłacza masą, jest raczej szczupły i żylasty. Stąpa miękko i bezszelestnie jak kot.

Cechy charakteru

Jest skryty, sprytny i przebiegły. Potrafi być sarkastyczny, złośliwy i zgryźliwy na raz. Bywa arogancki. Nie traci łatwo zimnej krwi i zwykle stawia na chłodną kalkulację. Jest cierpliwi, potrafi długo wyczekiwać na dogodną okazję do zadania ciosu. Lojalny, posłuszny wobec Baala, choć nie boi się mu pyskować i sprzeciwiać jeśli uważa, że ten nie ma racji. Nie tyle wierzy w osobę, co w korzyści płynące z zachowania Karmazynowego Księcia na pozycji władcy demonów. Głośno mówi gdy coś mu się nie podoba, ale przekłada dobro sprawy nad własny komfort, jednak nie jest typem służbisty. Preferuje robienie rzeczy po swojemu, wedle uznania i chadza własnymi ścieżkami. Ma opinie luzaka, bumelanta i złego chłopca, jednak to tylko pozory, o które As zabiega, aby skuteczniej realizować zadania od Księcia Demonów.

Moce i umiejętności

As jest demonem z urodzenia, dziewiątej klasy na dziesięciostopniowej skali, co czyni z niego potężnego przeciwnika. Mimo tego i tak odczuwa duży dyskomfort w pobliżu poświęconej ziemi i jak każdy demon jest wrażliwy na wodę święconą. As posiada zdolność teleportacji (nawet między światami, bez problemu teleportował siebie i Dorę z piekła do Thornu), co nie jest zbyt powszechne wśród przedstawicieli jego gatunku, tylko demony ze szczytu skali są w stanie przemieszczać się w ten sposób. Jego aura jest ciemna, brutalna i nieprzyjemna do tego stopnia, że nawet zwykli śmiertelnicy są w stanie ją wyczuć. Jego moc opiera się na manipulowaniu ciemnością,  As nie zna zaklęć odnoszących się do innych rodzajów magii niż jego własna. Jako demon zamętu potrafi swoją magią manipulować ludzką percepcją i oszukać zmysły. Jest uzdolnionym szermierzem, pełni funkcję sparingpartnera dla Dory i jest dla niej dużym wyzwaniem. W walce jest gwałtowny, zwinny, szybki i sprytny, chętnie wykorzystuje element zaskoczenia i niekonwencjonalne chwyty. Tak jak wszystkie demony cechuje się nadludzką siłą fizyczną i szybkością.

Losy w książkach 

Złodziej dusz 

Nie występuje

Bogowie muszą być szaleni

Nie występuje

Zwycięzca bierze wszystko

Po raz pierwszy Dora spotyka Asa w Otchłani, jest on jedynym przebywającym tam demonem, który zgadza się zostać sparingpartnerem Dory, gdy ta przygotowuje się do pojedynku z Rafaelem. Po sparingu, który Dora wygrała, wiedźma zorientowała się, że As z premedytacją naznaczył ją swoim zapachem. Rozzłościło ją to do tego stopnia, że zapragnęła wejść w posiadanie jego pełnego imienia, aby w ramach rewanżu rozkazać demonowi tańczenie w sukience baleriny i skrzydełkach wróżki. Obiecała sobie zapytać o jego imię Baala.

Wszystko zostaje w rodzinie 

Jest wspomniany w rozmowie Dory i Baala, gdy Karmazynowy Książę zdradza jej pełne imię Asa, chcąc ją pocieszyć po rozstaniu z Mironem.

Egzorcyzmy Dory Wilk

Dora niespodziewanie wpada na Asa w demonicznym kręgu piekła podczas swojej ucieczki z rąk Aleksandra. Przestraszona, osłabiona i ranna wiąże demona ze sobą zaklęciem, gdyż zna jego prawdziwe imię, co sprawia że musi być jej posłuszny. As nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ale widząc w jakim stanie jest Dora odkłada animozje na później i pomaga wiedźmie dostać się do jej mieszkania w Thornie, gdzie wstępnie opatruje jej rany i zdejmuje z niej zaklęcie tropiące Aleksandra. Choć działa pod przymusem i nie jest zbyt delikatny, daje się zauważyć, że los Dory nie jest mu obojętny. As stwiedza również, że wiedźma niepotrzebnie go ze sobą wiązała, ponieważ pomógłby jej z własnej woli. Dora wyznaje mu, że ani jemu, ani nawet Baalowi na chwile obecną nie jest w stanie zaufać, na co demon stwierdza z całą stanowczością, że Karmazynowy Książe na pewno nie miał nic wspólnego z jej porwaniem. Wyjaśnia również, że plotki na temat jego zdrady względem Baala były spreparowane, a on sam jest mu lojalny.

Gdy zjawiają się Miron, Joshua i Baal, As nie kryjąc niezadowolenia wyjaśnia Karmazynowemu Księciu, że teraz jest związany z Dorą i nie może wypełniać innych zadań. Bez ogródek również mówi mu, że jest temu winien, bo to on podał Dorze pełne imię demona. Szybko wychodzi na jaw, że As pełnił rolę szpiega w szeregach przeciwników Baala, badał również podejrzane zniknięcia demonów z urodzenia.

Potem często asystuje Dorze w śledztwie i próbach namierzenia zleceniodawcy jej porwania, jako jej ochrona na zmianę z Baalem, Joshuą i Mironem. Okazuje się też, że As zabronił swojej rodzinie interweniować w sprawie jego wiązania z Dorą. Przyjęte jest, że rodzina robi to, czego nie może związany demon, czyli uwalnia go zabijając osobę go wiążącą. Bierze udział w uroczystości nadania imienia dziecku arystokratycznej pary demonów zamętu, gdzie konfrontuje się z bratem. Po całej imprezie to on jest jedyną osobą, która udziela Dorze wyjaśnień odnośnie wypadków jakie miały tam miejsce. Bierze udział w obławie na dom Aleksandra i kryjówkę Ibrahima oraz na polecenie Dory chwyta Iris. To on preparuje dowody przeciwko BHO i podrzuca je, jak i samego BOH, w ręce ludzkiej policji.

Gdy opada bitewny kurz, a Dora wreszcie pozbywa się zaczepionego jej siłą demona, As znajduje dogodny moment by ją podejść i zaatakować. Wciąż będąc wściekłym na nią, że uczyniła go swoim niewolnikiem próbuje zmyć tę hańbę jej krwią, co mu się jednak nie udaje, gdyż zaklęcia wiązania nadal na niego działa i nie jest w stanie skrzywdzić wiedźmy. Wyznaje że nienawidzi jej za to, że go przywiązała i nie może sobie poradzić z konsekwencjami tego.  Mimo to zjawia się na moście gdy Dora zostaje sprowokowana do walki przez Christosa i pomaga jej zając się rannym Witkacym. Wraz z zabiciem Christosa ustępuje zaklęcie wiązania i As staje się wolny, co prowadzi do zakopania topora wojennego z Dorą.

Na wojnie nie ma niewinnych 

Wraz z Leonem, Razem, Hanem i Kefem dołącza do drugiego natarcia na elfi kopiec, który Dora, wraz ze swoją małą armią, próbuje odbić z rąk Brunona.

Ropuszki

Ciekawostki 

  • Przy pierwszym spotkaniu z Dorą As próbował ją podrywać, jednak nie tyle był zainteresowany nią jako kobietą, co perspektywą rozdrażnienia Baala.
  • Dora początkowo mylnie identyfikuje Asa jako demona siódmej klasy.Gdy dowiaduje się, że jest "dziewiątką" jest tym faktem bardzo zaskoczona.
  • Baal podał Dorze pełne imię Asa, aby ją pocieszyć perspektywą dręczenia go, po rozstaniu z Mironem (Dora rozważała rozkazanie Asowi tańczenie w stroju baleriny). Nie wspomniał jednak o tym, że rodzina związanego demona od razu wyczuwa, że ktoś zniewolił jednego z nich i jest zobowiązana zabić osobę wiążącą. Jako Książę Demonów Baal dobrze o tym wiedział, a jednak nie ostrzegł Dory przed konsekwencjami zniewolenia demona.
  • Miron chciał wykorzystać wiązanie Asa i Dory, aby zmusić demona do gruntownego wysprzątania im mieszkania.
  • As szczerze nie cierpi starych ludzi.
  • Pierwsze spotkanie Dory i Asa w Otchłani najpewniej nie było dziełem przypadku, a rozmyślnym działaniem demona. Dora już wtedy znajdowała się w kręgu zainteresowań Baala, jest wysoce prawdopodobne, że to właśnie dlatego As zgodził się zostać jej sparingpartnerem, aby ją obserwować i zbierać o niej informacje.
  • Pomimo, że brat Asa należy do arystokracji, sam As nosi tylko dwa imiona, co oznacza średni status społeczny wśród demonów. Biorąc pod uwagę pozycję Korda powinien nosić trzy długie imiona. Taki stan rzeczy wynika najpewniej z rozłamu w rodzinie Asa i tego, że on i przywódca demonów zamętu mają różnych ojców.
  • Dora określa Asa jako swój wyrzut sumienia. Pomimo, że pogodzili się po tym jak Dora go związała, to jednak wiedźma wciąż czuła się winna temu co się stało i w ramach rekompensaty starała się go nie denerwować (zbyt często).

Cytaty 

"- Nieźle, wiedźmo, całkiem nieźle. - Zaśmiał się.
- Jesteś bardzo uprzejmy - powiedziałam zadowolona.
- Tego nikt mi dotąd nie zarzucał."
(Zwycięzca bierze wszystko)
As do Baala o Dorze: "Słuchaj jej, jak na stukniętą wiedźmę, niegłupio radzi."
(Egzorcyzmy Dory Wilk)
"- Masz coś do Niemców? - zapytałam, nie mogąc oprzeć się pokusie podroczenia się z nim choć trochę. Całym sobą emanował niezadowoleniem z tego, że musi tu być.
- Nie, mam coś do starych ludzi jako takich. Niezależnie z jakiej ziemskiej krainy pochodzą - prychnął. - Mam alergię na zasypkę dla niemowląt i kremy do protez."
(Egzorcyzmy Dory Wilk)

As o Dorze: „Sam widzisz, że to jej zniknięcie to nie moja wina! Tej kobiety zwyczajnie nie da się upilnować! “
(Egzorcyzmy Dory Wilk)

"- Pamiętaj, masz słuchać moich poleceń, jasne?
- Jasne, jakby słuchała kogokolwiek - mruknął As. - Ile ty ją znasz? Tydzień? Ale jeśli chcesz się jej pozbyć, to jesteś na dobrej drodze. Doskonały plan, szefie. Zrobi dokładnie to, czego jej zabronisz, po to tylko, żeby pokazać, że może. Ale czy ktoś mnie pyta?"
(Egzorcyzmy Dory Wilk)

"Widzimy się w czwartek w Otchłani. Masz fatalny zwyczaj odsłaniania boku, kiedy bierzesz zamach. To cię może kiedyś kosztować wątrobę. Ludzie wiedzą, że cię uczę, więc wolałbym, gdybyś się przyłożyła i nie przynosiła mi wstydu."
(Egzorcyzmy Dory Wilk)

"- Śledziłam kogoś, kto się tam udał. To nie tak, że zaplanowałam sobie wejść do demonicznego pośrednictwa pracy dla zamachowców.
- Nawet nie łudziłem się, że cokolwiek planowałaś. Mam prośbę. Jeśli masz zginąć z ręki demonów, niech to nie będą demony zamętu czy agresji, co? Baal spali pół świata i wolałbym nie stracić przy okazji tej nielicznej rodziny jaką mam."
(Wieczne Pióro)

"- Cieszę się, że tam byłeś. Nawet trzy kule w twarzy nie powstrzymałyby go na długo, a było ich więcej, niż miałam kul a magazynku. Dziękuję.
- Lemmy zadzwonił i powiedział, że moja dziewczyna ma życzenie śmierci. Nawet nie musiałem pytać, która.
- Nie jestem twoją dziewczyną – zauważyłam błyskotliwie.
- Jeśli wierzą, że jesteś, mniej ich dziwi, że nie spopieliłem twoich szczątków po wszystkim."
(Wieczne Pióro)

"- A teraz usiądźmy gdzieś i wytłumaczysz mi wszystko, bo jeśli anioł śmierci i zniszczenia nazywa mnie ostatnim ogniwem, to jak cholera mam prawo się niepokoić."
(Wieczne Pióro)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.