FANDOM


W alternatywnym mieście Warszawy - Warsie, czasem może być trudno o dobre jedzenie. Jednakże "Jadłodajnia panny Waci" zawsze zapewnia klientom dobre jedzenie. I nie, mięso nie posiadało do niedawna dowodu osobistego. Zapytanie o to byłoby obrazą dla właścicielki restauracji - Wacławy Kuzdak.

Jadłodajnia znajduje się na placu Księżycowym - oficjalnym centrum Dzielnicy Cudów, na którym stoi pomnik Trójcy obejmowanej przez Boginię Matkę.

Jadłodajnia na szybach wymalowane ma soczyste owoce i warzywa. Wewnątrz za to witryna od połowy w dół przysłonięta jest firanką. Drzwi prowadzące go środka są przeszklone, udekorowane zazdrostką z różowym haftem richelieu na tle śnieżnobiałego wykrochmalonego lnu. W środku znajdują się stoliki dwu-, cztero- i ośmioosobowe ławy przykryte czyściutkimi obrusami. Ściany są w kolorze waniliowego budyniu. Na krańcu sali znajduje się regularnie odmalowywany bar, ale działa on tylko po godzinie 17. Wcześniej można popić tylko przy stoliku i pod zakąskę.

Stolik Nikity (dwuosobowy) znajduje się w rogu, skąd widać całą salę, wejście, a także jest blisko do kuchni. Najemniczka zawsze zostawia sowite napiwki, aby stolik był zajmowany przez gości na samym końcu, na wypadek jakby zdecydowała się zawitać do panny Waci,

Znaną pracownicą jest Janina, wspomniana w "Dziewczynie z Dzielnicy Cudów"

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.