FANDOM


Stub-icon.png Ta strona to zalążek artykułu Jeśli możesz, rozbuduj go.

Miron to diabeł, wnuk Lucyfera, przyjaciel i partner Dory Wilk. Ma około 350 lat (od tylu przyjaźni się z Joshuą, a znają się od dziecka).

 Moce i umiejętności

Jest diabłem. Jako diabeł nie podlega starszyznie Thornu. Wiadomo, że nie łatwo go zabić, jest właściwie nieśmiertelny. Diabła właściwie zabić mogą tylko przedstawiciele jego rasy. Jest odporny na przemijanie, jego ciało praktycznie się nie starzeje. Zwykle diabłom nie można zaszkodzić za pomocą magii.

 Wygląd

Jest bardzo wysoki, Dora aby się z nim przywitać musiała zadzierać głowę. Ma 197 cm wzrosty. Jest blady, ma gęste, lśniące czernią włosy. Do tego perfekcyjny nos, czarne oczy z wąską czerwoną obwódką wokół tęczówki i bardzo długie rzęsy.

Zazwyczaj nosi skórzane spodnie, czarny tank top, długi do kolan czarny zamszowy płaszcz i ciężkie buty.

 Cechy charakteru

 Rodzina

Jego dziadkiem jest Lucyfer (a bratem Lucyfera jest Gabriel, są więc ze sobą spokrewnieni).

Przeszłość

Od około 350 lat przyjaźni się z Joshuą.

Jego dziadek - Lucyfer - z czasem pogodził się, że Mirona nie interesuje kariera w piekielnej administracji i dał mu wolną rękę. Liczył jednak na to, że z czasem Miron się wyszaleje i znudzi mu się balangowanie i wróci do swojej roli w piekle.

Poznali się z Dorą na imprezie, gdzie zaczęli się podrywać i poszli uprawiać seks. Gdy jednak wsiedli do samochodu i włączyli radio i popłynęła piosenka The Doors zamiast uprawiać seks przegadali całą noc.

 Losy w książkach

Złodziej dusz

Dora i Miron są przyjaciółmi, o czym świadczy zaufanie jakim go obdarzyła - jest jedyną osobą znająco jej adres w realnym świecie. Spotkali się z Dorą w Szatańskim Pierwiostnku i przywitali. Jak na piekielnika Miron był wyjątkowo wylewny, prawdopodobnie ze względu na częste przebywanie z magicznymi. Przyjaźni się z aniołem - Joshuą, i to właśnie razem z nim siedział przy stoliku w kącie sali i grał w pokera. I co ciekawe przegrywał z aniołem. Chwilę później Joshua zostaje wezwany przez swojego dziadka, a Dora telefon od Starszyzny.

Miron udaje się na spotkanie starszyny razem z Dorą. Mimo iż nie podlega władzy starszyzny to Dora negocjuje by glejt do Trójprzymierza obejmował zarówną ją jak i Mirona.Po zapewnieniu, że Mirona nie interesuje diabla polityka starszyzna niechętnie się zgadza.

Gdy tylko Joshua zostaje wypuszczuny Miron od razu o tym wie. Po rozmowie z Joshuą, Miron odprowadza Dorę do domu.

Bogowie muszą być szaleni

Zwycięzca bierze wszystko 

Wszystko zostaje w rodzinie 

Egzorcyzmy Dory Wilk 

Na wojnie nie ma niewinnych 

Ropuszki

 Cytaty

☀Sto dziewięćdziesiąt siedem centymetrów gibkości, męskości i uroku osobistego.[...] Był blady, a z jego jasną twarzą przyjemnie kontrastowały gęste i lśniące czernią włosy. Miał perfekcyjną strukturę kości, nos, którego ideału nie osiągnąłby żaden chirurg plastyczny, czarne oczy z wąską czerwoną obwódką tęczówki. I rzęsy, dla których każda kobieta mogłaby zabić."

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.