Thornverse Anety Jadowskiej Wikia
Advertisement
Thornverse Anety Jadowskiej Wikia

Obrączka Baala to obsydianowa, magiczna obrączka, którą Baal daje Dorze Wilk, by łatwiej mogła się z nim skontaktować. Rozgrzewa się przy kontakcie z demonami. Prawdopodobnie ułatwia Baalowi zlokalizowanie Dory. Wiedźma nie może jej zdjąć, może ją jedynie obracać na swoim kciuku. Anioły i diabły nie zwracają na nią uwagi.

Wzmianki

W Zwycięzca bierze wszystko Baal zakłada Dorze obrączkę na kciuk po tym, jak go wezwała za pomocą kręgu, a on ją prawie zabił w szale przyzwania, aby łatwo mogła się z nim skontaktować. Dora ze zdumieniem zauważyła, że obrączkę może obracać, ale nie zdjąć. Na szczęście Miron i Joshua nie zwracali na nią uwagi. Później obrączka rozgrzewa się w trakcie sparringów Dory z Asem.

W trakcie sądu Dory przed Trybunałem, gdy Rafael atakuje Dorę, a ona go policzkuje obrączka rozgrzewa się i kaleczy Rafaela, co daje mu podstawy do wyzwania wiedźmy na pojedynek. W trakcie i po pojedynku Dora używa obrączki, by upewnić się, że Rafael jest opętany. Jak twierdzi - to, co opętało Rafaela jest natury demonicznej i nie chce władzy Baala.

W Egzorcyzmach Dory Wilk Dora prosi Baala, by na czas ceremonii nadania imienia przeniósł obrączkę z jej kciuka na inny palec. Baal z łatwością zdejmuje obrączkę i przekłada na środkowy palec wiedźmy, a obrączka robi się szersza i bardziej płaska - a zatem zmienia kształt.

Advertisement