FANDOM


Pióro wieczne to opowiadanie osadzone w Thornverse, opisujące śledztwo Dory i Azjela w poszukiwaniu Wiecznego Pióra i dzieje się po wydarzeniach z Heksalogii.

Opowiadanie ukazało się w 2015 w tomie opowiadań Ropuszki.

Streszczenie

Dora Wilk i Witkacy jadą do domów po ciężkim dniu i spotkaniu z nieco niestabilnym wyznawcą UFO. Wiedźma waca do Thornu, ale już zbliżając się do mieszkania orientuje się, że ktoś tam na nią czeka.

Kimś okazuje się Gabriel, który prosi ją o pomoc w odnalezieniu Wiecznego Pióra, artefaktu, którym Serafina wpisuje Wyroki do Księgi. W ramach pomocy przydzielił jej Azjela, który nie tylko był związany z Piórem Wiecznym, ale także cieszył się na pierwsze od kilkuset lat "wakacje".

Trop zaprowadził Dorę i aktualnego Abaddona najpierw do lokalu ze striptizem - Pętelki - do którego dostali się dzięki temu, że wiedźma jest Przyjaciółką Bestii. Azjel z radością obejrzał występ dziewczyny w fluorescencyjnej farbie, jednak przy następnym akcie śledzony przez nich cel wyszedł. Gdy podążyli za nim dotarli do baru oznaczonego ***. W środku były demony zamętu, które od razu wdały się w bójkę z Dorą. Azjel nie mógł jej pomóc z braku wyroku bez wystawiania się na potencjalną śmierć.

Kiedy sytuacja zrobiła się naprawdę groźna pojawił się As. Wyciągnął ich. Azjel wyczuł, że to on jest ostatnim ogniwem miedzy nimi a Piórem.

As poprosił Jurija o przysługę i dowiedział się kto zamówił ochronę Cieni na transakcję. Dzięki temu As, Azjel i Dora wiedzieli dokąd się udać.

Na miejscu okazało się, że sprzedawcą pióra był anioł-strażnik, a nabywcą Ibrahim. As pokonał demona strażnika, Azjel zajął się unieszkodliwieniem Cieni bez zabijania ich, a Dorze został Ibrahim, który, gdy ją tylko zobaczył, zaatakował. Na szczęście Dora miała ze sobą tazer od Leona i unieszkodliwiła demona na tyle długo, by As mógł wyteleportować go.

Azjel wziął pióro, mówiąc Dorze, że będą musieli jeszcze wybrać się do Pętelki.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.