Advertisement

Przysięga krwi

Przysięga krwi – najwyższa, najświętsza przysięga składana przez magicznych. Przysięga krwi wiąże się z potężną magią, która zwraca się przeciwko przysięgającemu, jeżeli przyrzeczenie nie zostanie wypełnione.

Złożenie przysięgi krwi powinno być dobrze przemyślane – nie ma od niej wyjątków ani odstępstw. Podczas rytuału osoba wypowiadająca słowa powinna zranić się tak, aby ze skaleczenia popłynęła krew. Wtedy należy wypowiedzieć słowa przysięgi, które związuje magia krwi.

W wypadku gdy przysięga jest zobowiązaniem wobec konkretnej osoby, adresat przysięgi przywołać ją może przez zranienie się oraz wypowiedzenie słów „Przyzywam przysięgę krwi, krew do krwi, zemsta do zemsty”. Osoba przyzywająca może wówczas powiedzieć w jaki sposób oczekuje wypełnienia zobowiązania, jeżeli nie było ono precyzyjnie określone.  Po spełnieniu przysięgi przestaje ona obowiązywać.

Po raz pierwszy z przysięgą krwi mamy do czynienie w tomie Zwycięzca bierze wszystko gdy Dora Wilk składa ją w obecności Nathaniela. Jest to obietnica uwolnienia pozostałych w ośrodku Rafaela dzieci.

W tomie Wszystko zostaje w rodzinie Dora Wilk przyrzeka, że zajmie się rozwiązaniem problemów w swoim stadzie w Trójprzymierzu. Przysięga ta była niezbędna by Dora mogła na powrót korzystać z mocy Alfy.

Przysięgę krwi złożyła również Dorze Nikita po tym jak wiedźma uratowała ją z rąk ojca, który  porwał i torturował córkę (wydarzenia te miały miejsce przed początkiem heksalogii). Dora egzekwuje przysięgę w tomie Zwycięzca bierze wszystko gdy Nikita okazuje się być zabójcą, który ma zlecenie na zgładzenie aniołów, towarzyszy Dory.

Rytuał składania przysięgi krwi

„Sięgnęłam do opaski na kostce po

sztylet. Małe płaskie ostrze było ze srebra, jeden z praktycznych prezentów od Leona. Z jakichś powodów srebro wydawało mi się bardziej adekwatne niż stal anielska czy zwykła. Nacięłam kant lewej dłoni i gdy krople spłynęły rubinowym szlakiem po nadgarstku, przysięgłam na moją krew, że będę bronić stada i wezmę za nie odpowiedzialność. Wiedziałam, że jeśli tego nie zrobię, nie dopełnię,

przysięga krwi zwróci się przeciw mnie, ale musiałam podjąć to ryzyko.”

(Wszystko

zostaje w rodzinie)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.