FANDOM


Trumna to lokal będący siedzibą gniazda Gajusza w Trójprzymierzu, a dokładniej w Gdańsku.

Z zewnątrz wygląda niepozornie, jak barak bez okien lub magazyn, ale wnętrze prezentuje pałacowy styl, renesansowy przepych ze złoceniami i lustrami. Kandelabry i ich światło odbijające się w lustrach sprawiają, że nie ma efektu krypty. Jak stwierdza Dora - wnętrze urządzone przez kogoś, kto nie liczy się z pieniędzmi, ma niezły gust, umiłowanie do antyków i ciągoty do manifestowania przepychu.

W Trumnie są rozmaite pomieszczenia - główna sala, na której jest bar, otoczony satynowymi i aksamitnymi kotarami draperiami, za którym zazwyczaj stoi Kaden, Trzeci Gajusza, parkiet, stoliki i alkowy. Na ścianach sali są wielkie lustra w złoconych ramach, które powiększają optycznie wnętrze tworząc nastrój sali balowej. Z głównej sali można wejść po schodkach do loży Gajusza, której wystrój przywodzi na myśl bardziej teatr niż bar. Niewielka przestrzeń mieści dwa fotele i kanapkę oraz niewielki, dębowi stolik, a zasłony, obicie mebli i poduszek a także tekstylna tapeta są utrzymane w odcieniach fioletu - koloru człowieczeństwa

Na zapleczu klubu znajduje się dziwna, wysoka, półkolista sala, w której odbywały się sądy Konklawe, z dwiema lożami.

Po zejściu krętymi schodami można dotrzeć do apartamentów, gdzie, między innymi, znajdował się apartament Dory, urządzony przez Joachima. W Trumnie jest także pokój w którym śpią wampiry - sala z trumnami oraz tapczanem Eryka.

Korytarz za magazynem prowadzi do ciężkich, zamykanych sztabą drzwi do piwnicy, gdzie, dwa piętra pod ziemią, mieści się loch Gajusza, o niskich sklepieniach i kamiennych ścianach zaopatrzonych w łańcuchy i z wąskimi, niewygodnymi, drewnianymi pryczami.

Wzmianki

W Złodzieju Dusz Dora przybywa do Trumny z glejtem od Starszyzny, by dowiedzieć się o porwanych z gniazda Gajusza.

W Bogowie muszą być szaleni Dora wraz z Mironem i Joshuą jako trójkąt wybierają się na bal wampirów w Trumnie, który jest w tym przypadku przykrywką sądu nad Dorą przed Konklawe.

We Wszystko zostaje w rodzinie Dora pomaga Gajuszowi przełamać mataczenia Albina. Przy tej okazji spędza dość sporo czasu w wampirzym gnieździe, dostaje swoje apartamenty, ale też spędza kilka godzin w lochu, w którym Gajusz przetrzymywał wcześniej Joachima i Wawrzyńca.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.